Frytkownice elektryczne

Informacja

Nowe produkty

Elektryczne frytkownice gastronomiczne

Elektryczne frytownice gastronomiczne są niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnej kuchni, w której przygotowuje się nie tylko frytki czy smażone ziemniaki. Urządzenie to świetnie sprawdza się do smażenia ryb, owoców morza, mięs, a także warzyw czy serów panierowanych. Profesjonalne elektryczne frytownice gastronomiczne dzięki dużej mocy są wytrzymałe i bardzo wydajne – pozwalają w krótkim czasie przygotować duże ilości smażonych potraw, co wpływa na zadowolenie klientów, a przez to – na powodzenie lokalu.

Konstrukcja frytownic ze stali nierdzewnej pozwala łatwo utrzymać je w czystości. Frytownice elektryczne są oczywistym wyborem w lokalach, które nie mają dostępu do gazu. Od tych drugich są bezpieczniejsze w użytkowaniu, a ich wybór nie wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu restrykcyjnych warunków.

Frytkownice elektryczne Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Funkcjonalność elektrycznych frytownic gastronomicznych

Elektryczne frytownice gastronomiczne dostępne są na rynku w przeróżnych modelach i wariantach. Można wybierać spośród urządzeń o różnej mocy i pojemności, wolnostojących, nastolnych lub do zabudowy. Frytownice wolnostojące montowane są na szafce, natomiast nastolne przystosowane są do umieszczenia na blacie roboczym. Wybór najodpowiedniejszego modelu zależy od możliwości konkretnej kuchni, a także od menu. W lokalach serwujących wiele rodzajów smażonych we frytownicy dań doskonale sprawdzają się urządzenia z kilkoma komorami, dzięki czemu poszczególne dania zachowują swój niepowtarzalny smak.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem są elektryczne frytownice gastronomiczne z wyjmowanym koszem. Takie rozwiązanie umożliwia podniesienie potrawy po jej przygotowaniu ponad poziom oleju bez konieczności otwierania wieka – produkt pozostaje więc ciepły do czasu przygotowania pozostałych elementów dania, bez konieczności przetrzymywania go w tłuszczu. Profesjonalne elektryczne frytownice gastronomiczne posiadają także tak zwana zimną strefę, czyli system zapobiegający przypalaniu się resztek produktów. Rozwiązaniem pozwalającym sprawnie usunąć zużyty tłuszcz z komory frytownicy jest umieszczenie w dolnej części urządzenia kranu spustowego – umożliwia to szybsze i sprawniejsze wyczyszczenie frytownicy.