Kuchnie gastronomiczne

Informacja

Nowe produkty

Kuchnie gastronomiczne

Kuchnia jest jednym z podstawowych, niezbędnych elementów wyposażenia lokalu gastronomicznego. W ofercie dostępne są dziś najróżniejsze kuchnie gastronomiczne – gazowe, elektryczne, gazowo-elektryczne, indukcyjne, z piekarnikiem lub bez, wyposażone w praktyczną szafkę lub półkę. Wybór odpowiedniej zależy od wielkości lokalu, jego menu oraz obecności w kuchni innych urządzeń grzewczych.

Wybierając kuchnię gastronomiczną do swojego lokalu warto zainwestować więcej, aby dłużej cieszyć się niezawodnością sprzętu. Najlepiej stawiać na kuchnie gastronomiczne renomowanych firm, aby mieć pewność, że urządzenie wykonane jest solidnie. Liczy się bezawaryjność, dostępność części zamiennych i serwisu. Kuchnie gastronomiczne przystosowane do przygotowywania potraw w restauracjach charakteryzują się dużą wydajnością i mocą przy zużyciu niewielkiej ilości energii.

Kuchnie gastronomiczne Jest 8 produktów.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Wybór kuchni gastronomicznych

Kuchnie gastronomiczne gazowe są tanie w eksploatacji. W ofercie dostępne są najczęściej kuchnie gazowe posiadające 2-6 palników, aczkolwiek występują one nawet w wersji posiadającej 12 palników. Ze względu na źródło zasilania spełniony musi być szereg warunków – należy zapewnić prawidłową wentylację w kuchni i ustawić urządzenie w odpowiedniej, uniemożliwiającej zgaszenie płomienia odległości od okna. Muszą też być regularnie poddawane kontroli.

Kuchnie gastronomiczne elektryczne mają tę zaletę, że mniejsze są wymogi stawiane przez organy nadzorujące. Niestety, koszty ich eksploatacji są wysokie. Piekarnik elektryczny jest za to znacznie korzystniejszy, niż gazowy, a to ze względu na jakość przyrządzanych potraw. W handlu dostępne są kuchnie z piekarnikami elektrycznymi nie tylko z termoobiegiem, ale również z możliwością naparowania komory.

Kuchnie ceramiczne są bezpieczne w eksploatacji i łatwe w utrzymaniu czystości. Kuchnie gastronomiczne tego typu nie nagrzewają się od razu, a płyta ceramiczna ma ograniczoną wytrzymałość, co powoduje małą ich użyteczność w profesjonalnych kuchniach. Zdecydowanie lepsze są kuchnie indukcyjne – zużywają mniej energii i nagrzewają się niemal natychmiast. Również jednak przy ich użytkowaniu należy uważać, aby nie uszkodzić powierzchni, co czyni je mniej praktycznymi, niż kuchnie gazowe. Bardzo korzystnym rozwiązaniem są kuchnie gastronomiczne z polami żeliwnymi, podgrzewanymi od spodu palnikiem gazowym. Wytrzymałość paneli żeliwnych jest bardzo wysoka, a nagrzana powierzchnia długo utrzymuje temperaturę.