Zmywarki tunelowe

Informacja

Nowe produkty

Zmywarki gastronomiczne tunelowe

Specjalna, przystosowana do pracy w profesjonalnej kuchni zmywarka do naczyń niezbędna jest w każdym lokalu gastronomicznym – pozwala zaoszczędzić czas personelu, energię i wodę. Urządzenia tego nie da się zastąpić zwykłą zmywarką – zmywarki gastronomiczne myją naczynia szybciej i znacznie dokładniej, a to dzięki wysokiej temperaturze, która pozwala zlikwidować wszelkie bakterie. Zmywarki przeznaczone do pracy w profesjonalnej kuchni można podzielić na trzy rodzaje – podblatowe, kapturowe i tunelowe. Zmywarki gastronomiczne tunelowe to najbardziej zautomatyzowany typ tych urządzeń, dzięki którym nawet w dużych stołówkach czy hotelach proces zmywania przebiega sprawnie. Stosowane są zwykle w lokalach, które obsługują szczególnie dużą liczbę konsumentów – wspomnianych stołówkach czy hotelach, jak również w szpitalach czy jednostkach wojskowych.

Zmywarki tunelowe Jest 18 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 18 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 18 elementów

Proces zmywania w zmywarkach gastronomicznych tunelowych

Zmywarki gastronomiczne tunelowe, czyli zmywarki przelotowe, posiadają konstrukcję podobną do taśmy fabrycznej. Pracować mogą w sposób ciągły, w przeciwieństwie do zmywarek uniwersalnych i kapturowych, które myją naczynia cyklicznie. Do zmywarki tunelowej brudne naczynia wkłada się z jednej strony, z drugiej zaś odbiera się wyczyszczone sprzęty kuchenne. Wewnątrz komory myjącej poruszają się one w specjalnych koszach, lub też bezpośrednio na taśmie. Takie zmywarki są w stanie w godzinę umyć nawet kilka tysięcy naczyń.

Zmywarki gastronomiczne tunelowe zasilane są elektrycznie lub parowo. Mogą składać się z kilku modułów, spełniających różne funkcje – na przykład mycia wstępnego, mycia głównego, suszenia itd. Każdy moduł oddzielony jest specjalną kurtyną, posiada swoją własną grzałkę i odrębny zbiornik na wodę. Zmywarki gastronomiczne tunelowe o takiej budowie można rozbudowywać o kolejne moduły. Dodatkowo wyposażone są w funkcję wykrywania kosza z brudnymi naczyniami, umieszczonego na wejściu do zmywarki, oraz wstrzymywania pracy, jeśli nie zostaną załadowane kolejne sprzęty do umycia. Te urządzenia mogą osiągać nawet 16 metrów długości.