Zmywarki do garów

Katalog

Informacja

Nowe produkty

Zmywarki do garów

W żadnej profesjonalnej kuchni nie może zabraknąć solidnej, niezawodnej zmywarki do garów i naczyń. Urządzenia te, przystosowane do wymogów dotyczących higieny w lokalach gastronomicznych, zapewniają pełną higienę naczyń – nie tylko usuwają zabrudzenia, ale i niszczą wszelkie mikroorganizmy. Różnią się od zmywarek przeznaczonych do gospodarstw domowych tym, że zapewniają odpowiednio wysoką temperaturę, niezbędną do usunięcia ze sprzętu kuchennego wszystkich znajdujących się na nim bakterii. Od tych pierwszych różnią się także wydajnością – pełny cykl mycia potrafią wykonać nawet w 60 sekund. Zmywarki gastronomiczne występują w przeróżnych modelach, wielkościach i pojemnościach, różnią się od siebie również przeznaczeniem – inaczej zbudowane są urządzenia do mycia szkła, talerzy, tac, inne zaś są zmywarki do naczyń i garów. Komory tych ostatnich są odpowiednio duże, aby pomieścić różnej wielkości naczynia kuchenne, garnki czy patelnie, posiadają specjalne kosze i pojemniki oraz miejsce przeznaczone na większe sprzęty. Posiadają także funkcję wyparzania wyczyszczonych naczyń.

Zmywarki do garów Jest 14 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów

Rodzaje zmywarek do garów

Zmywarki do garów przeznaczone do pracy w lokalach gastronomicznych dzielą się na kilka rodzajów. Standardowe zmywarki podblatowe mają komorę mycia o pojemności 27 litrów lub 18 litrów, ładowane są od przodu, przeznaczone są do cyklicznego mycia naczyń. Większą wydajnością od zmywarek podblatowych cechują się urządzenia kapturowe. Otwierane są od góry i posiadają większą komorę.

Najbardziej zaawansowanym technologicznie rodzajem zmywarki do garów i naczyń jest zmywarka tunelowa, charakteryzująca się pełną automatyzacją procesu mycia. Wystarczy z jednej strony urządzenia włożyć brudne sprzęty kuchenne, a z drugiej strony wyciągnąć czyste. Zmywarki do garów tunelowe posiadają wewnątrz specjalne kosze, w których naczynia poruszają się wewnątrz komory, mogą też one przesuwać się bezpośrednio na taśmie. Takie zmywarki przeznaczone są przede wszystkim do dużych lokali gastronomicznych, posiadających wielu konsumentów i sporych rozmiarów kuchnię.