Okapy gastronomiczne

Katalog

Włączone filtry:
Producent

Informacja

Nowe produkty

Kuchenne okapy gastronomiczne

W każdej profesjonalnej kuchni nie można obyć się nie tylko bez odpowiednich urządzeń służących bezpośrednio do gotowania, ale i bez prawidłowo zaprojektowanego układu wentylacyjnego i dobrze działającego okapu. Okapy gastronomiczne umożliwiają właściwe funkcjonowanie instalacji wentylacyjnej, usuwając z pomieszczeń ciepło, nadmierną wilgoć, tłuszcz i wszelkie zanieczyszczenia. Montuje się je zarówno nad kuchnią, jak i nad piecem konwekcyjno-parowym. Zapewniają nie tylko komfort pracy w kuchni, ale i do minimum ograniczają rozprzestrzenianie się po całym lokalu produktów ubocznych gotowania. Okapy kuchenne gastronomiczne różnią się od tych przystosowanych do użytkowania w gospodarstwach domowych – są od nich przede wszystkim o wiele bardziej wydajne.

Okapy gastronomiczne Jest 6 produktów.

Podkategorie

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Okapy gastronomiczne – cena profesjonalnego urządzenia

Profesjonalne okapy gastronomiczne to wyspecjalizowane urządzenia, których cena oscyluje w granicach od tysiąca złotych do około ośmiu tysięcy. Układy wentylacyjne w większych kuchniach mogą wymagać bardziej rozbudowanych urządzeń. Sprawna instalacja wentylacyjna to jeden z tych elementów, w które szczególnie warto inwestować. Zapewnia przyjemną atmosferę w kuchni i w lokalu, co przekłada się na powodzenie restauracji czy baru.

opt11.jpg

Rodzaje okapów kuchennych gastronomicznych

Okapy kuchenne gastronomiczne dzielą się na kilka rodzajów, wyróżnianych ze względu na zróżnicowane kryteria. Podstawowy podział obejmuje okapy gastronomiczne wyciągowe – przyścienne lub centralne i nawiewno-wyciągowe – kompensacyjne, indukcyjne i kompensacyjno-indukcyjne, jak również okapy przystosowane do pracy z wentylatorem. Każdy model okapu można doposażyć w odpowiednie filtry labiryntowe wychwytujące tłuszcz, oraz oświetlenie zapewniające pełny komfort pracy. Zgodnie z innym podziałem wyróżnia się okapy gastronomiczne podszafkowe, kominowe, teleskopowe i wyspowe. Konstrukcja okapów gastronomicznych ze stali nierdzewnej czyni je urządzeniami trwałymi, estetycznymi i łatwymi w utrzymaniu czystości.